Historie společnosti

Společnost Alan Les s.r.o. byla založena v roce 2005 za účelem realizace projektu vybudování dřevozpracujícího závodu v oblasti Severní Osetie – Alánie. Zakládající členové společnosti Ing. Pavel Soldán a p. Sergej Bekmurzov tak navázali na svoji dlouholetou činnost v oblasti návrhů a realizací dodávek technologií na zpracování dřeva a obchodu s řezivem.

Uvedený projekt (závod na zpracování 1 700 m³ bukové kulatiny měsíčně a následnou výrobu spárovky a bukové řezané dýhy) byl v roce 2007 úspěšně dokončen a předán investorovi.

V roce 2008 jsme realizovali dva projekty dodávek technologií na výrobu dubové řezané dýhy na Ukrajině. Při realizaci těchto projektů jsme navázali úzkou spolupráci se společností Danven s.r.o., která se výrobou dubové řezané dýhy zabývá od roku 1998. Spojením výrobních kapacit a technologických možností českého a ukrajinského závodu následně přivedlo k přátelskému převzetí českého výrobce. Od druhé polovinu 2009 roku tedy vyrábíme a dodáváme našim obchodním partnerům dubovou řezanou dýhu jménem společnosti Alan Les s.r.o.

Výroba dubových lamel v současné době probíhá na našem partnerském závodě na závodech v ČR a na Ukrajině. V roce 2010 jsme dosáhli objemu výroby 60 000 m² dubové řezané dýhy typu LHD. V roce 2011 pak již 100 000 m². Nárůst výroby je dán naším neustálým úsilím o zkvalitňování technologických postupů a současně i novými investicemi do strojů a zařízení.

V roce 2012 plánujeme další - 20% navýšení výroby.